Įkvepianti vieta Jūsų

kūnui, protui ir sielai

Miško maudynės (Shinrin-yoku)

Pandemijos metu gimė ir buvo įgyvendinta puiki idėja! Barono vila kartu su Miško terapijos institutu ir jo vadove Mila Monk įgyvendino pirmą Lietuvoje Miško maudynių projektą, remdamasi japonų mokslininko Qing Li tyrinėjimais ir praktiniais metodais.

Miško maudynės – pojūčius, sąmoningumą, atsipalaidavimą žadinanti, Japonijoje gimusi terapija, shinrin-yoku. Tai moksliškai pagrįsta sveikatinimo metodika ir kartu menas, kaip įsileisti mišką į savo kūną per penkis pojūčius ir užmegzti ryšį su aplinka, kitais ir pačiu savimi. Tai prevencinė sensorinė praktika, kuri gali būti atliekama savarankiškai arba su miško maudynių gidu, naudojant tam tikrus pratimus-kvietimus.

Barono viloje Miško maudynių seansą virtualiai veda Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi tarptautinio Miško terapijos instituto mokymus, oficiali Miško terapijos instituto atstovė Lietuvoje, mokymų vadovė ir mentorė. Mila Monk kartu su kolege Rasa Monkevičiene į lietuvių kalbą išvertė Qing Li knygą "Miško maudynės".

Plačiau

Mokslas ištyrė ir įrodė, kad miškas, visa gamta turi gydomųjų galių. O lietuvių sąsaja su gamta, mišku yra unikali, todėl net ir šiuolaikiškam lietuviui svarbu pabūti gamtoje, sugrįžti į gamtą. Tai yra mūsų pasąmoninis ryšys su protėviais, istorija, mumis pačiais. Tą jausmą šiuolaikiniai tėvai labai nori perduoti ir vaikams, tam, kad ryšys su gamta išliktų, kad nepamirštume kas esame.

Kas padeda užmegzti ryšį su gamta? Bendravimas, dėmesys, pažinimas. Emocinis ryšys su gamta padeda jausti prasmę gyvenime. Prasmės jausmą suteikia ryšys su kažkuo didesniu už tave. Suvokimas, jog gamta yra darni sistema, o aš esu jos dalis, padeda atsijungti nuo minčių srauto, suaktyvinti kūno pojūčius ir giliai atsipalaiduoti, sumažinti stresą, pajusti malonumą ir džiaugsmą. Miško maudynių seanso metu suaktyvinamas organizmo gebėjimas atsigauti, sveikti.

Audiogidas su virtualiu žemėlapiu