Įkvepianti vieta Jūsų

kūnui, protui ir sielai

Apie mus

„Barono vila“ gimė iš įkvėpimo ir gražios svajonės sukurti ypatingą vietą žmonėms, kurie ieško proto, kūno ir sielos poilsio. Tai - šventa mūsų protėvių žemė, vieta, kurioje galite atsipalaiduoti, kokybiškai praleisti laiką su šeima, draugais ir artimaisiais, atšvęsti vestuves, atrasti harmoniją su gamta ir pasikrauti geros energijos. Čia, tarp dviejų krantų, tyvuliuoja ežeras, šalia ošia kvepiantis miškas, beribėse pievose ramiai ganosi taurieji elniai ir danieliai, Gotlando avys. Pastatų architektūra ir skandinaviškas dizainas susilieja su natūralia gamtine aplinka - ežeru, kvepiančiu mišku ir žaliuojančiomis pievomis.

Svečiai apgyvendinami originalios šiaurietiškos architektūros vilose, jose komfortiškai nakvynei telpa 50 svečių. Jaukiuose, moderniuose kambariuose įrengti privatūs dušai, o iš balkonų ir terasų atsiveria nuostabi gamtos panorama. Jus nustebins subtilus skandinaviškas interjero dizainas ir daug meilės kiekvienoje detalėje. Pas mus nebūna didelio žmonių srauto, todėl galime skirti nuoširdų dėmesį ir nusišypsoti kiekvienam pas mus apsilankiusiam svečiui.

Kviečiame pavalgyti "Barono vilos" restorane, apsilankyti „Miško SPA“, atrasti „Akmenų sodą“, pasivaikščioti „Miško maudynių“ taku ir patirti nuostabų ramybės, darnos ir pilnatvės jausmą. Laimingi svečiai - mūsų didžiausia motyvacija! "Barono vila" svetingai atveria jums duris. Linkime malonaus, kokybiško ir harmoningo poilsio.

Istorija

Apsilankę „Barono viloje” išvysite ne tik modernias vilas, bet ir istorijų bei legendų apipintas jos sienas ir apylinkes. Dar 1919 metais Butėnų kaimo pakraštyje ant kalvos pasistatę trobas, gyveno ir dirbo žemę mūsų protėviai. Senelis buvo gerbiamas Butėnų kaimo seniūnas. Praūžus II pasauliniam karui, jo sūnus Povilas (Briedis) dalyvavo partizaniniame kare. Šeimos nariai buvo ištremti į Sibirą ir išblaškyti, namai ir didelis sodas sunaikinti.

Mes atvykome čia iš miesto, atkūrus Lietuvoje Nepriklausomybę, susigrąžinome senelių žemę ir pradėjome ūkininkauti. 1991 metais nauja sodyba buvo pradėta statyti plyname lauke, šalia miško. Čia po 50 metų vėl iškilo pastatai, buvo iškastas tvenkinys, pasodintas naujas sodas. Senosios sodybos istoriją mena brandus miškas, apsamanoję akmenys, senos nuotraukos ir mes, žmonės. Ant kalnelio, senosios sodybos atminimui, rymo lietuviškas Rūpintojėlis. Šeimos istorija mums labai svarbi, nes ji sukūrė mus tokius, kokie esame šiandien ir kuo galime didžiuotis.

Gamtos ir gyvūnų pasaulis

Barono vilos aptvaruose, 30 ha plote auginami taurieji elniai ir danieliai, pievose ganosi skandinaviškos kilmės Gotlando avys. Laukiniais gyvūnais susižavėjome prieš 10 metų, šiuo metu sodyboje ganosi apie 200 elnių, danielių ir 100 avių. Mūsų svečiai gali stebėti tauriuosius elnius ir danielius pro savo kambario langus, o jei pasiseks, pamatyti juos iš arčiau, priėjus prie aptvarų. Gyvūnai niekada neatsisako pasivaišinti svečių atnešta duona ir obuoliais.

vila-prie-ežero-šeimai

Tvarus gyvenimo būdas

„Barono viloje“ didelį dėmesį skiriame tvariam gyvenimo būdui – pasirinkome gyventi taip, kad priimti sprendimai būtų kuo mažiau kenksmingi aplinkai – gamtai ir žmonėms. Tvarumo ir harmonijos palaikymas reikalauja drąsos, investicijų ir nuolatinių pastangų. Naudojame atsinaujinančius energijos šaltinius. Pastatuose įrengtos modernios geoterminio šildymo/šaldymo, rekuperacinio vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, ant stogo sumontuota saulės elektrinė gamina elektros energiją sodybos poreikiams patenkinti. Sodyboje veikia privati elektromobilių įkrovimo stotelė. Rūšiuojame šiukšles ir prašome tai daryti mūsų svečių.

"Barono vilos" šeimininkai įgyvendina kilnią idėją - padeda atsodinti Lietuvoje sunaikintus miškus ir ąžuolynus. Jų pastangomis 1000 ha plote jau pasodinta ir globojama virš 500000 ąžuoliukų.

Akmenų sodas

"Barono viloje" Akmenų sodo statyba pradėta 2016 m. gegužės 8 d. ir tęsiasi iki šiol. Jūs turite nuostabią galimybę paprašyti Visatos apsaugos sau ir šeimai ir patirti teigiamą poveikį savo sveikatai. Mėgaukitės akmenų grožiu ir jų skleidžiama energija, tyrinėkite, medituokite, patirkite magišką jų poveikį. Viskas yra viena! Kai mintis tampa kūnu, apima nuostabus ramybės jausmas. Kviečiame apsilankyti ir patirti ramybę, darną ir pilnatvę.

Akmenų sode prašome elgtis pagarbiai - netriukšmaukite, nelaipiokite ant akmenų, nešiukšlinkite. Rūta ir Petras Baronai dėkingi bendrijos “Agnija” vadovei Indrei Skuminienei už suteiktas žinias ir pagalbą.

Ąžuolynai

Svarbiausias ir labiausiai gerbiamas medis Lietuvoje visais laikais buvo ąžuolas. Ąžuolas nuo seno yra laikomas šventu medžiu, stiprumo ir tvirtumo simboliu bei visų kartų buvo pagarbiai saugomas. "Barono vilos" šeimininkai įgyvendina kilnią idėją - padeda atsodinti Lietuvoje sunaikintus miškus ir ąžuolynus. Jų pastangomis 1000 ha plote jau pasodinta ir globojama virš 500000 ąžuoliukų.

XVI a. ąžuolynai Lietuvoje sudarė 15–20 proc. miškų ploto. Šiuo metu likę tik 2 proc. ąžuolynų ir ne visų jų būklė gera. 1420 m. Buvo uždrausta kirsti senus ąžuolus. Senas ąžuolas išmintį, jėgą, energiją kaupia su amžiumi. Šie ąžuolai yra mūsų istorijos, kartų liudininkai ir „ryšininkai“. Mes esame atsakingi tai perduoti ateitiems kartoms.

Įvertinimai ir apdovanojimai

Mes sunkiai dirbame ne dėl apdovanojimų, bet mums svarbu gauti grįžtamąjį ryšį.

  • Nuo 2001 m. „Barono vila“ ‒ Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) narė, įvertinta 5 gandrais.
  • 2016 m. ‒ Lietuvos architektų sąjungos apdovanojimas už vieną iš 5 geriausiai įgyvendintų architektūros projektų parodoje „Kryptis ‒ šiaurė“.
  • 2017 m. ‒ Anykščių savivaldybės apdovanojimas „Turizmo gilės“ – nominacija „Kūrybiškiausia sodyba“.
  • 2019 m. ‒ Lietuvos kurortų asociacijos apdovanojimas „Vasaros liūtai 2019“.
  • 2021 m. – Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos apdovanojimas turizmo dienos proga už pandemijos metu surastas naujas galimybes.